Apartamenty

PRZYSTAŃ RYBACKA

przystań rybacka unieście

Znajduje się w Unieściu przy ul. Rybackiej. Co roku przyciąga tysiące turystów zainteresowanych poznaniem związanej z tą miejscowością profesji, której oddają się od pokoleń miejscowi rybacy.

Na terenie portu funkcjonuje wiele smażalni, wędzarni ryb oraz sklepów gdzie można kupić świeże ryby. Oprócz szczególnie polecanych bałtyckich dorszy i fląder można również skosztować wiele innych gatunków ryb z całego świata. Największą atrakcją dla odwiedzających jest moment, gdy wypełnione rybami kutry dobijają do brzegu i są wyciągane na brzeg za pomocą wyciągarek linowych.

Miejsce niezwykle klimatyczne i warte odwiedzenia, może pozbawione wygód i luksusu – ale chyba nie o to w tym miejscu chodzi.

ZOBACZ WIĘCEJ


PROMENADA PRZYJAŹNI

promenada w mielnie

Jest to pięknie położona trzy kilometrowa trasa spacerowa, ciągnąca się wzdłuż nadbrzeża od ul. 1 Maja w Mielnie, aż do Unieścia. Jest to idealne miejsce do spacerów oraz podziwiania zachodów słońca. Wzdłuż promenady znajduje się wiele tętniących życiem lokali chętnie odwiedzanych zarówno przez młodzież jak i przez starszych turystów.

Tuż przy promenadzie znajduje się apartamentowiec DUNE, w którym można wynająć apartamenty prowadzone przez naszą firmę.

ZOBACZ WIĘCEJ


WESOŁE MIASTECZKO

wesołe miasteczko mielno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlokalizowane w centralnej części Mielna przy ul. Bogusława Chrobrego oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Atrakcje takie jak: karuzele, pontony, strzelnica, gabinet śmiechu, zapewniają całej rodzinie świetną rozrywkę.

ZOBACZ WIĘCEJ


PRZYSTAŃ JACHTOWA PRZY JEZIORZE JAMNO

przystan jachtowa mielno

Zlokalizowana naprzeciwko nowej inwestycji – apartamentowca ORION Mielno, przy ul. Bolesława Chrobrego nad trzecim pod względem wielkości jeziorem w województwie zachodniopomorskim. Znajdujące się tam wypożyczalnie sprzętu wodnego sprawiają, że jest to miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania.

ZOBACZ WIĘCEJ


PRZEPRAWA PROMOWA PRZEZ JEZIORO JAMNO

przeprawa promem przez jamno

W sezonie letnim warto wybrać się do Koszalina tramwajem wodnym – „Koszałek”, którym można przeprawić się z sąsiadującej przystani w Unieściu do Koszalina w zaledwie 20 minut. Tramwaj kursuje wahadłowo na trasie Unieście – Jamno – Kanał Jamneński i zabiera na swój pokład 67 osób, rowery oraz wózki dla osób niepełnosprawnych. Z przystani po drugiej stronie można dotrzeć autobusem linii 1J do dworca PKP w Koszalinie.

Korzystanie z tramwaju szczególnie polecamy w okresie największego szczytu sezonu, kiedy na zakorkowanej drodze Mielno-Koszalin znajduje się dużo samochodów.

ZOBACZ WIĘCEJ


LATARNIA W GĄSKACH

latarnia w gąskach

Latarnia zlokalizowana jest nad brzegiem morza w miejscowości Gąski, w odległości ok. 10 km na zachód od Mielna. Została wybudowana pod koniec XIX wieku i jest jedną z najwyższych latarni na polskim wybrzeżu. Z jej szczytu rozpościera się malowniczy widok na całą okolicę. Przy dobrej pogodzie dostrzec można po Morzu Bałtyckim statki oraz przyległe miejscowości nadmorskie.

W bezpośrednim sąsiedztwie latarni znajduje się wiele punktów z jedzeniem oraz pamiątkami. Do latarni dotrzeć można samochodem lub rowerem. Latarnia w Gąskach jest ważnym punktem na trasie Międzynarodowego Szlaku Rowerowego Bike the Baltic.

ZOBACZ WIĘCEJ